Technologia vendingu – pomimo że została wdrożona po raz pierwszy wiele lat temu – w dalszym ciągu notuje ogromne wzrosty. Rozwinięte kraje zachodnie poświęcają około 15% udziałów całej sprzedaży właśnie automatom vendingowym.

Czym jest vending?

Vending to nic innego, jak bezpośredni kanał sprzedaży produktów za pomocą dedykowanych temu maszyn. Do najpopularniejszych produktów, jakie możemy nabyć w automatach vendingowych należą kawa, herbata, słodkie napoje i słodycze. Potencjał vendingu wybiera jednak znacznie poza wyżej wymienione produkty spożywcze. W automatach vendingowych możemy bowiem znaleźć takie produkty jak papierosy, prezerwatywy a nawet… świeże kwiaty.

Możliwość sprzedaży jest zasadniczo nieograniczona. W Polsce technologia vendingowa przeżywa istny renesans – szacuje się, że z każdym rokiem przybywa nawet 30 000 nowych maszyn.  Vendingowy trend nie przeszedł niezauważony także w gałęziach przemysłu. Jedną z popularniejszych technologii, w jakie inwestują duże firmy jest ostatnimi czasy vending BHP.

r

Vending a sprawa BHP

Sam pomysł wydaje się właściwie naturalny, chociaż daleko idące wpływy tego rozwiązania mogą przechodzić nawet najśmielsze założenia. Implementacja produktów ochronnych do dedykowanych maszyn vendingowych jest bowiem wysoce opłacalną inwestycją. Korzyści płynących z vendingu BHP jest wiele, ale skupmy się w pierwszej kolejności właśnie na tych dotyczących bezpośrednio kosztów. Kanał dystrybucji vendingowej w znacznym stopniu ogranicza procesy związane ze stałym zamawianiem i obsługą dostaw.

Działy odpowiedzialne za rozdysponowanie sprzętu na magazynach są więc w praktyce zbędne, ponieważ pracownicy mogą we własnym zakresie pobierać potrzebny im w danej chwili sprzęt. Stały nadzór poboru produktów wyklucza z kolei błędy (umyślne lub nie) wydań. Płatności dokonywane są za jedynie za produkty pobrane, co również wpływa bezpośrednio na redukcję kosztów.

Za stały nadzór zaopatrzenia w automatach vendingowych odpowiadają specjalne algorytmu, które już na chwilę obecną mogą poszczycić się 100% niezawodnością.

Oprócz tego, technologie jakie są obecne w maszynach vendingowych pozwalają na sporządzanie dedykowanych raportów, zawierających szczegółowe wykresy dotyczące rozdysponowania sprzętu BHP oraz jego wahaniach w zapotrzebowaniu. Pozwala to na precyzyjne określenie potrzeb, co jeszcze bardziej optymalizuje proces dystrybucji.

R

Wygoda vendingu BHP

Automaty vendingowe BHP doceniane są nie tylko przez inwestorów i właścicieli firm, ale także przez ich podwładnych. Jest to rozwiązanie wygodne, które dzięki swojej prostocie wpływa pozytywnie nie tylko na stałe koszty, ale także na poprawę bezpieczeństwa. Pracownicy chętniej sięgają po potrzebne produkty ochronne, jeśli są one ‘pod ręką’ i można wejść w ich posiadanie bez najmniejszych kłopotów. Nie bez znaczenia jest także fakt, że produkty BHP dostępne za pomocą automatów vendingowych można pobrać 24/7. Z racji, że maszyny do vendingu zajmują relatywnie niewiele miejsca, ich umiejscowienie może być również dużo bardziej optymalne. W przeciwieństwie do magazynu, automat można postawić w dogodnej dla pracownika lokalizacji.

Wynajem automatów vendingowych BHP

Jedną z popularnych metod na wdrożenie technologii vendingowej w Twojej firmie jest wynajem maszyn vendingowych BHP. Rozwiązanie to pozwoli Ci na nieograniczone korzystanie z wszystkich wymienionych wyżej zalet i jest przy tym tańsze niż zakup na własność.